Journal (77)
4th Annual FOOL Awards Winners!
najlepší film:
Birdman
Gone Girl
Interstellar
Nightcrawler
Whiplash
najlepšia réžia:
Alejandro González Iňárritu - Birdman
Christopher Nolan - Interstellar
Damien Chazelle - Whiplash
David Fincher - Gone Girl
Richard Linklater - Boyhood
pôvodný scenár:
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
Leviathan
Nightcrawler
adaptovaný scenár:
Gone Girl
The Imitation Game
A Most Wanted Man
The Theory of Everything
Whiplash
herec v hlavnej úlohe:
Benedict Cumberbatch - The Imitation Game
Eddie Redmayne - The Theory of Everything
Jake Gyllenhaal - Nightcrawler
Michael Keaton - Birdman
Philip Seymour Hoffman - A Most Wanted Man
herečka v hlavnej úlohe:
Amy Adams - Big Eyes
Julianne Moore - Still Alice
Marion Cotillard - Two Days, One Night
Rosamund Pike - Gone Girl
Shailene Woodley - The Fault in Our Stars
herec vo vedľajšej úlohe:
Edward Norton - Birdman
Ethan Hawke - Boyhood
J.K. Simmons - Whiplash
Mark Ruffalo - Foxcatcher
Riz Ahmed - Nightcrawler
herečka vo vedľajšej úlohe:
Emma Stone - Birdman
Keira Knightley - The Imitation Game
Patricia Arquette - Boyhood
Rene Russo - Nightcrawler
Tilda Swinton - Snowpiercer
animovaný film:
Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Lego Movie
kamera:
Birdman
Gone Girl
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
Nightcrawler
výprava:
Birdman
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Interstellar
Unbroken
kostýmy:
The Grand Budapest Hotel
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Imitation Game
Into the Woods
Mr. Turner
masky:
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy
strih a mix zvuku:
Birdman
Godzilla
Interstellar
Noah
Whiplash
strih:
American Sniper
Boyhood
Gone Girl
The Imitation Game
Whiplash
pieseň:
The Last Goodbye - The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Yellow Flicker Beat - The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
Everything Is Awesome - The Lego Movie
hudba:
Birdman
Gone Girl
The Imitation Game
Interstellar
The Theory of Everything
vizuálne efekty:
Dawn of the Planet of the Apes
Edge of Tommorrow
Guardians of the Galaxy
Interstellar
X-Men: Days of Future Past
najlepšie obsadenie:
Birdman
Gone Girl
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
X-Men: Days of Future Past
digitálny herecký výkon:
Andy Serkis - Dawn of the Planet of the Apes
Bradley Cooper - Guardians of the Galaxy
Scott Adsit - Big Hero 6
Oscar 2015: Predpovede
herec vo vedľajšej úlohe:
Vyhrá: J.K. Simmons - Whiplash
Môže vyhrať: Edward Norton - Birdman
Oscar v Kocúrkove: Robert Duvall - The Judge
Mal by vyhrať: J.K. Simmons - Whiplash
Nemal by vyhrať: Ethan Hawke - Boyhood
Mal byť nominovaný: Charlie Cox - The Theory of Everything
animovaný film:
Vyhrá: How to Train Your Dragon 2
Môže vyhrať: Big Hero 6
Oscar v Kocúrkove: Song of the Sea
kamera:
Vyhrá: Birdman
Môže vyhrať: Unbroken
Oscar v Kocúrkove: Ida
Mal by vyhrať: Mr. Turner
Nemal by vyhrať: Ida
Mal byť nominovaný: Interstellar
vizuálne efekty:
Vyhrá: Dawn of the Planet of the Apes
Môže vyhrať: Interstellar
Oscar v Kocúrkove: Captain America: The Winter Soldier
Mal byť nominovaný: Noah
kostýmy:
Vyhrá: The Grand Budapest Hotel
Môže vyhrať: Into the Woods
Oscar v Kocúrkove: Inherent Vice
Mal by vyhrať: The Grand Budapest Hotel
Mal byť nominovaný: Big Eyes
masky:
Vyhrá: Foxcatcher
Môže vyhrať: The Grand Budapest Hotel
Oscar v Kocúrkove: Guardians of the Galaxy
Mal by vyhrať: Foxcatcher
Nemal by vyhrať: The Grand Budapest Hotel (aj keď sú všetky nominácie tento rok slušné)
Mal byť nominovaný: Snowpiercer
zvuk:
Vyhrá: American Sniper
Môže vyhrať: Birdman
Oscar v Kocúrkove: Unbroken
Mal by vyhrať: Interstellar
Nemal by vyhrať: Birdman
Mal byť nominovaný: Wild, Noah
strih zvuku:
Vyhrá: American Sniper
Môže vyhrať: Birdman
Oscar v Kocúrkove: The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Mal by vyhrať: Unbroken
Nemal by vyhrať: Birdman
Mal byť nominovaný: Godzilla
herečka vo vedľajšej úlohe:
Vyhrá: Patricia Arquette - Boyhood
Oscar v Kocúrkove: ktokoľvek iný, ako Patricia Arquette
Mal by vyhrať: Meryl Streep - Into the Woods
Nemal by vyhrať: Laura Dern - Wild
Mal byť nominovaný: Tilda Swinton - Snowpiercer
strih:
Vyhrá: Boyhood
Môže vyhrať: American Sniper
Oscar v Kocúrkove: The Imitation Game
Mal by vyhrať: Whiplash
Nemal by vyhrať: American Sniper
Mal byť nominovaný: Wild, Gone Girl, Nightcrawler, Selma, Birdman (celá nová pätica)
výprava:
Vyhrá: The Grand Budapest Hotel
Môže vyhrať: The Imitation Game
Oscar v Kocúrkove: Mr. Turner
Mal by vyhrať: The Grand Budapest Hotel
Nemal by vyhrať: Into the Woods (aj keď aj tieto nominácie sú všetky solídne)
Mal byť nominovaný: Big Eyes, Snowpiercer
hudba:
Vyhrá: The Theory of Everything
Môže vyhrať: The Imitation Game
Oscar v Kocúrkove: Mr. Turner
Mal by vyhrať: The Imitation Game
Nemal by vyhrať: Mr. Turner
Mal byť nominovaný: Big Eyes
pieseň:
Vyhrá: Glory - Selma
Môže vyhrať: Lost Stars - Begin Again
Oscar v Kocúrkove: Grateful - Beyond the Lights
Mal by vyhrať: Lost Stars - Begin Again
Nemal by vyhrať: Everything Is Awesome - The Lego Movie
Mal byť nominovaný: We're Doing a Sequel - The Muppets Most Wanted
adaptovaný scenár:
Vyhrá: The Imitation Game
Môže vyhrať: American Sniper
Oscar v Kocúrkove: Inherent Vice
Mal by vyhrať: The Imitation Game/Whiplash
Nemal by vyhrať: American Sniper
Mal byť nominovaný: Gone Girl
pôvodný scenár:
Vyhrá: The Grand Budapest Hotel
Môže vyhrať: Birdman
Oscar v Kocúrkove: Nightcrawler
Mal by vyhrať: The Grand Budapest Hotel
Nemal by vyhrať: Boyhood
Mal byť nominovaný: Interstellar
réžia:
Vyhrá: Richard Linklater - Boyhood
Môže vyhrať: Alejandro González Iňárritu - Birdman
Oscar v Kocúrkove: Bennett Miller - Foxcatcher
Mal by vyhrať: Mortem Tyldum - The Imitation Game
Nemal by vyhrať: silná pätica, ale asi Bennett Miller
Mal byť nominovaný: David Fincher - Gone Girl
herečka v hlavnej úlohe:
Vyhrá: Julianne Moore - Still Alice
Môže vyhrať: Rosamund Pike - Gone Girl
Oscar v Kocúrkove: Reese Witherpsoon - Wild
Mal by vyhrať: Rosamund Pike - Gone Girl
Nemal by vyhrať: Marion Cotillard - Two Days, One Night
Mal byť nominovaný: Amy Adams - Big Eyes
herec v hlavnej úlohe:
Vyhrá: Eddie Redmayne - The Theory of Everything
Môže vyhrať: Michael Keaton - Birdman / Bradley Cooper - American Sniper
Oscar v Kocúrkove: Steve Carell - Foxcatcher
Mal by vyhrať: Eddie Redmayne - The Theory of Everything
Nemal by vyhrať: Steve Carell - Foxcatcher
Mal byť nominovaný: Ralph Fiennes - The Grand Budapest Hotel
najlepší film:
Vyhrá: Boyhood
Môže vyhrať: Birdman
Oscar v Kocúrkove: Selma
Mal by vyhrať: The Imitation Game
Nemal by vyhrať: Boyhood
Mal byť nominovaný: Into the Woods / Gone Girl
4th Annual FOOL Awards - Nominácie!!!
najlepší film:
Birdman
Gone Girl
Interstellar
Nightcrawler
Whiplash
najlepšia réžia:
Alejandro González Iňárritu - Birdman
Christopher Nolan - Interstellar
Damien Chazelle - Whiplash
David Fincher - Gone Girl
Richard Linklater - Boyhood
pôvodný scenár:
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
Leviathan
Nightcrawler
adaptovaný scenár:
Gone Girl
The Imitation Game
A Most Wanted Man
The Theory of Everything
Whiplash
herec v hlavnej úlohe:
Benedict Cumberbatch - The Imitation Game
Eddie Redmayne - The Theory of Everything
Jake Gyllenhaal - Nightcrawler
Michael Keaton - Birdman
Philip Seymour Hoffman - A Most Wanted Man
herečka v hlavnej úlohe:
Amy Adams - Big Eyes
Julianne Moore - Still Alice
Marion Cotillard - Two Days, One Night
Rosamund Pike - Gone Girl
Shailene Woodley - The Fault in Our Stars
herec vo vedľajšej úlohe:
Edward Norton - Birdman
Ethan Hawke - Boyhood
J.K. Simmons - Whiplash
Mark Ruffalo - Foxcatcher
Riz Ahmed - Nightcrawler
herečka vo vedľajšej úlohe:
Emma Stone - Birdman
Keira Knightley - The Imitation Game
Patricia Arquette - Boyhood
Rene Russo - Nightcrawler
Tilda Swinton - Snowpiercer
animovaný film:
Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Lego Movie
kamera:
Birdman
Gone Girl
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
Nightcrawler
výprava:
Birdman
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Interstellar
Unbroken
kostýmy:
The Grand Budapest Hotel
The Hobbit: The Battle of Five Armies
The Imitation Game
Into the Woods
Mr. Turner
masky:
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy
strih a mix zvuku:
Birdman
Godzilla
Interstellar
Noah
Whiplash
strih:
American Sniper
Boyhood
Gone Girl
The Imitation Game
Whiplash
pieseň:
The Last Goodbye - The Hobbit: The Battle of Five Armies
Yellow Flicker Beat - The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
Everything Is Awesome - The Lego Movie
hudba:
Birdman
Gone Girl
The Imitation Game
Interstellar
The Theory of Everything
vizuálne efekty:
Dawn of the Planet of the Apes
Edge of Tommorrow
Guardians of the Galaxy
Interstellar
X-Men: Days of Future Past
najlepšie obsadenie:
Birdman
Gone Girl
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
X-Men: Days of Future Past
digitálny herecký výkon:
Andy Serkis - Dawn of the Planet of the Apes
Bradley Cooper - Guardians of the Galaxy
Scott Adsit - Big Hero 6
3rd Annual FOOL Awards - Víťazi!!!
najlepší film:
Gravity
Her
Prisoners
Rush
The Wolf of Wall Street
najlepšia réžia:
Alfonso Cuarón - Gravity
Denis Villeneuve - Prisoners
Martin Scorsese - The Wolf of Wall Street
Spike Jonze - Her
Steve McQueen - Twelve Years a Slave
pôvodný scenár:
Blue Jasmine
Her
Inside Llewyn Davis
Prisoners
Rush
adaptovaný scenár:
Blue Is the Warmest Color
Captain Phillips
The Great Gatsby
Twelve Years a Slave
The Wolf of Wall Street
herec v hlavnej úlohe:
Chiwetel Ejiofor - Twelve Years a Slave
Joaquin Phoenix - Her
Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street
Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club
Tom Hanks - Captain Phillips
herečka v hlavnej úlohe:
Adéle Exarchopoulos - Blue Is the Warmest Color
Brie Larson - Short Term 12
Cate Blanchett - Blue Jasmine
Rooney Mara - Side Effects
Sandra Bullock - Gravity
herec vo vedľajšej úlohe:
Daniel Bruhl - Rush
Jake Gyllenhaal - Prisoners
Jared Leto - Dallas Buyers Club
Jonah Hill - The Wolf of Wall Street
Michael Fassbender - Twelve Years a Slave
herečka vo vedľajšej úlohe:
Jennifer Lawrence - American Hustle
Julia Roberts - August: Osage County
Léa Seydoux - Blue Is the Warmest Color
Lupita Nyongo' - Twelve Years a Slave
Scarlett Johansson - Her
animovaný film:
The Croods
Frozen
Monsters University
kamera:
Captain Phillips
Gravity
Inside Llewyn Davis
Prisoners
Rush
výprava:
The Great Gatsby
Her
The Hobbit: The Desolation of Smaug
Twelve Years a Slave
Oz: The Great and Powerful
kostýmy:
American Hustle
Behind the Candelabra
The Great Gatsby
The Hunger Games: Catching Fire
Oz: The Great and Powerful
masky:
Behind the Candelabra
Dallas Buyers Club
The Hobbit: The Desolation of Smaug
mix a strih zvuku:
Captain Phillips
Gravity
Lone Survivor
Rush
Star Trek Into Darkness
strih:
Captain Phillips
Gravity
Lone Survivor
Rush
The Wolf of Wall Street
najlepšie obsadenie:
American Hustle
Escape Plan
Prisoners
Twelve Years a Slave
The Wolf of Wall Street
pieseň:
Let It Go - Frozen
The Moon Song - Her
Young and Beautiful - The Great Gatsby
hudba:
Gravity
The Great Gatsby
Her
Man of Steel
Rush
vizuálne efekty:
Gravity
The Hobbit: The Desolation of Smaug
Oblivion
Pacific Rim
Star Trek Into Darkness
digitálny výkon:
Benedict Cumberbatch - The Hobbit: The Desolation of Smaug
John Goodman - Monsters University
Nicolas Cage - The Croods
FOOL AWARDS - Zaujímavosti
Šiesti (prípadne štvrtí v poradí):
najlepší film: Twelve Years a Slave
najlepšia réžia: Paul Greengrass - Captain Phillips
pôvodný scenár: Trance
adaptovaný scenár: Before Midnight
herec v hlavnej úlohe: Michael Douglas - Behind the Candelabra
herečka v hlavnej úlohe: Emma Thompson - Saving Mr. Banks & Jennifer Lawrence - The Hunger Games: Catching Fire
herec vo vedľajšej úlohe: Paul Dano - Prisoners
herečka vo vedľajšej úlohe: Sally Hawkins - Blue Jasmine
animovaný film: Despicable Me 2
kamera: Twelve Years a Slave
výprava: The Hunger Games: Catching Fire
kostýmy: The Grandmaster
masky: Rush
zvuk: All Is Lost
strih: The Conjuring
obsadenie: Nebraska
pieseň: Please Mr. Kennedy - Inside Llewyn Davis
hudba: Oblivion & Thor: Dark World
vizuálne efekty: Man of Steel & Thor: Dark World
digitálny herecký výkon: Josh Gad - Frozen
Najbizarnejšie nominácie:
(Jedná sa o môj subjektívny názor, ktorým som nikoho nemienil uraziť.)
najlepší film: Grudge Match, Escape Plan, Ender's Game, Machete Kills, Love Actually
najlepšia réžia: Machete Kills, Legenda 17, Ender's Game, Iron Man 3
pôvodný scenár: Drinking Buddies, Grudge Match, Escape Plan, Jako nikdy, All Is Lost, The Counselor
adaptovaný scenár: Pain and Gain
herec v hlavnej úlohe: Danny Trejo - Machete Kills, Ashton Kutcher - Jobs, ústrední dvaja herci z filmu Legenda 17, Jude Law - Side Effects, Brad Pitt - World War Z
herečka v hlavnej úlohe: Táňa Pauhofová - Hořící kěř
herec vo vedľajšej úlohe: Harrison Ford – Ender's Game, Woody Harrelson a Phillipy Seymour Hoffman – The Hunger Games: Catching Fire, Oleg Menšikov – Legenda 17
herečka vo vedľajšej úlohe: Vanessa Hudgens – Frozen Grounds, Uma Thurman – Nymphomaniac, Elsa Pataky – Fast and Furious 6
animovaný film: Congress (izraelsko-nemecko-poľsko-luxembrusko-francúzsko-belgický neanimovaný film)
digitálny herecký výkon: Sandra Bullock a George Clooney – Gravity
hudba: Mortal Instrument: City of Bones
výprava: Pain and Gain
vizuálne efekty: Mood Indigo (film, ktorý bude zaradený do úvahy až budúci rok), Upside Down, Jack the Giant Slayer, Now You See Me
obsadenie: Machete Kills, Pain and Gain, Movie 43, Grudge Match, Escape Plan (najbizarnejšie je, že sa nakoniec dostal do nominácii), Fast and Furious 6, Gangster Squad
strih: The Call
zvuk: Her, The Wolf of Wall Street
K víťazom:
Skutočne obrovský boj nastal pri hlavnej kategórii, najlepší film. Víťazný film Gravitácia vyhral o jeden hlas (so štyrmi bodmi). Na druhom mieste na umiestnili všetky štyri ostatné nominované filmy s tromi bodmi.
réžia: Vyhral Alfonso Cuarón. Druhý skončil Martin Scorsese, Spike Jonze nezískal ani jeden hlas.
pôvodný scenár: Druhý skončil film Prisoners, bol však ďaleko za víťazom (Her). Trance nezískal ani jeden hlas (asi ho nikto nevidel. :D)
adaptovaný scenár: Vyhral Vlk z Wall Street. Druhý skončil Captain Phillips.
herec v hlavnej úlohe: Víťazstvo DiCapria bolo naozaj suverénne. Získal osem hlasov, kým Tom Hanks na druhom mieste získal body tri.
herečka v hlavnej úlohe: Adéle Exarchopoulos vyhral s piatimi bodmi, Cate Blanchett prišla o FOOL AWARDS len kvôli jednému bodu (získala 4).
herec vo vedľajšej úlohe: Daniel Bruhl so šiestimi bodmi vyhral túto kategóriu, na päty mu šliapal iba Michael Fassbender so štyrmi bodmi. Oscarový víťaz Jared Leto skončil na poslednom mieste z nominovaných s jedným bodom.
herečka vo vedľajšej úlohe: Léa Seydoux vyhrala. Na druhom mieste boli 3 herečky. Na poslednom mieste bola Scarlett Johansson.
animovaný film: Monsters University vyhralo pred Krúdovcami len o jeden hlas.
kamera: Suverénny víťaz Gravitácia (9) nechal za sebou na druhom mieste Rivalov (3). Za Kapitána Phillipsa nikto nehlasoval.
výprava: Žiadny hlas nedostal Oz. Víťazných osem získal Veľký Gatsby. Na druhom mieste bol Hobit s piatimi bodmi.
kostýmy: Za Gatsbym bol Liberace s rozdielom troch bodov. Za Oz a Hunger Games nikto nehlasoval.
masky: 6 bodov Hobit, 5 bodov Liberace, 4 Dallasy Buyers Club.
pieseň: Young and Beautiful 8 bodov, o polovicu menej Let it Go.
hudba: Gravitácia vyhrala so šiestimi bodmi, na druhom mieste boli Her a Veľký Gatsby s tromi bodmi.
vizuálne efekty: Gravitácia vyhrala s jedenástimi bodmi. Na druhom mieste Star Trek a Hobit s dvoma bodmi oba. Za Oblivion nikto nehlasoval.
digitálny výkon: Cumberbatch je s dvanástimi bodmi najsuverénnejší víťaz. Na druhom mieste Goodman s dvomi bodmi. Za Caga nikto nehlasoval.
zvuk: Gravitácia vyhrala s deviatimi bodmi, na druhom mieste Rush s o dve tretiny menej bodmi.
strih: Captin Phillips bol na druhom mieste s piatimi bodmi, Gravitácia ho predbehla o jeden bod. Za Lone Survivor nikto nehlasoval...
Oscar 2014: Predpovede
herec vo vedľajšej úlohe:
Vyhrá: Jared Leto - Dallas Buyers Club
Môže vyhrať: Bradley Cooper - American Hustle
Oscar v Kocúrkove: Jonah Hill - The Wolf of Wall Street
Mal by vyhrať: Michael Fassbender - Twelve Years a Slave
Nemal by vyhrať: Jonah Hill - The Wolf of Wall Street
Mal byť nominovaný: Daniel Bruhl - Rush
animovaný film:
Vyhrá: Frozen
Môže vyhrať: The Wind Rises
Oscar v Kocúrkove: Ernest and Celestine
Mal by vyhrať: The Croods
kamera:
Vyhrá: Gravity
Môže vyhrať: Prisoners
Oscar v Kocúrkove: Nebraska
Mal by vyhrať: Prisoners
Nemal by vyhrať: Nebraska
Mal byť nominovaný: Twelve Years a Slave
vizuálne efekty:
Vyhrá: Gravity
Môže vyhrať: Star Trek Into Darkness (ale nevyhrá)
Oscar v Kocúrkove: The Hobbit: The Desolation of Smaug
Mal by vyhrať: Star Trek Into Darkness
Nemal by vyhrať: The Hobbit: The Desolation of Smaug
Mal byť nominovaný: Oz: The Great and Powerful
kostýmy:
Vyhrá: Twelve Years a Slave
Môže vyhrať: The Great Gatsby
Oscar v Kocúrkove: The Grandmaster
Mal by vyhrať: The Great Gatsby
Mal byť nominovaný: Oz: The Great and Powerful
masky:
Vyhrá: Jackass Presents: Bad Grandpa
Môže vyhrať: Dallas Buyers Club
Oscar v Kocúrkove: The Lone Ranger
Mal by vyhrať: The Lone Ranger
Nemal by vyhrať: Jackass Presents: Bad Grandpa
Mal byť nominovaný: Oz: The Great and Powerful
zvuk:
Vyhrá: Gravity
Môže vyhrať: Captain Phillips
Oscar v Kocúrkove: Inside Llewyn Davis
Mal by vyhrať: Gravity
Nemal by vyhrať: Inside Llewyn Davis
Mal byť nominovaný: Star Trek Into Darkness
strih zvuku:
Vyhrá: Gravity
Môže vyhrať: Captain Phillips
Oscar v Kocúrkove: All Is Lost
Mal by vyhrať: Lone Survivor
Nemal by vyhrať: Gravity
Mal byť nominovaný: Iron Man 3
herečka vo vedľajšej úlohe:
Vyhrá: Jennifer Lawrence - American Hustle
Môže vyhrať: Lupita Nyongo' - Twelve Years a Slave
Oscar v Kocúrkove: Sally Hawkins - Blue Jasmine
Mal by vyhrať: Julia Roberts - August: Osage County
Nemal by vyhrať: June Squibb - Nebraska
Mal byť nominovaný: Sarah Paulson - Twelve Years a Slave
strih:
Vyhrá: Twelve Years a Slave
Môže vyhrať: Captain Phillips
Oscar v Kocúrkove: Dallas Buyers Club
Mal by vyhrať: Captain Phillips
Nemal by vyhrať: Twelve Years a Slave
Mal byť nominovaný: The Wolf of Wall Street
výprava:
Vyhrá: The Great Gatsby
Môže vyhrať: Twelve Years a Slave
Oscar v Kocúrkove: American Hustle
Mal by vyhrať: The Great Gatsby
Nemal by vyhrať: Gravity
Mal byť nominovaný: Inside Llewyn Davis / Star Trek Into Darkness
hudba:
Vyhrá: Gravity
Môže vyhrať: Philomena
Oscar v Kocúrkove: Her
Mal by vyhrať: Saving Mr. Banks
Nemal by vyhrať: The Book Thief
Mal byť nominovaný: Captain Phillips
pieseň:
Vyhrá: Let It Go - Frozen
Môže vyhrať: Ordinary Love - Mandela: A Long Walk to Freedom
Oscar v Kocúrkove: Alone Yet Not Alone - Alone Yet Not Alone (robím si srandu, Happy - Despicable Me 2)
Mal by vyhrať: The Moon Song - Her
Nemal by vyhrať: Ordinary Love - Mandela: A Long Walk to Freedom
Mal byť nominovaný: Young and Beautiful - The Great Gatsby
adaptovaný scenár:
Vyhrá: Twelve Years a Slave
Môže vyhrať: Captain Phillips
Oscar v Kocúrkove: Before Midnight
Mal by vyhrať: Twelve Years a Slave
Nemal by vyhrať: The Wolf of Wall Street
Mal byť nominovaný: August: Osage County
pôvodný scenár:
Vyhrá: Her
Môže vyhrať: American Hustle
Oscar v Kocúrkove: Nebraska
Mal by vyhrať: Her
Nemal by vyhrať: Blue Jasmine
Mal byť nominovaný: Inside Llewyn Davis / The Way Way Back / Prisoners
réžia:
Vyhrá: Alfonso Cuarón - Gravity
Môže vyhrať: Steve McQueen - Twelve Years a Slave
Oscar v Kocúrkove: Martin Scorsese - The Wolf of Wall Street
Mal by vyhrať: Steve McQueen - Twelve Years a Slave
Nemal by vyhrať: Alexander Payne - Nebraska
Mal byť nominovaný: Paul Greengrass - Captain Phillips
herečka v hlavnej úlohe:
Vyhrá: Cate Blanchett - Blue Jasmine
Môže vyhrať: Amy Adams - American Hustle
Oscar v Kocúrkove: Meryl Streep - August: Osage County
Mal by vyhrať: Meryl Streep - August: Osage County / Sandra Bullock - Gravity
Nemal by vyhrať: Amy Adams - American Hustle
Mal byť nominovaný: Emma Thompson - Saving Mr. Banks
herec v hlavnej úlohe:
Vyhrá: Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club
Môže vyhrať: Chiwetel Ejiofor - Dallas Buyer Club
Oscar v Kocúrkove: Christian Bale - American Hustle
Mal by vyhrať: Chiwetel Ejiofor - Twelve Years a Slave
Nemal by vyhrať: Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street
Mal byť nominovaný: Tom Hanks - Captain Phillips / Hugh Jackman - Prisoners
najlepší film:
Vyhrá: Twelve Years a Slave
Môže vyhrať: Gravity
Oscar v Kocúrkove: Philomena
Mal by vyhrať: Twelve Years a Slave
Nemal by vyhrať: Nebraska
Mal byť nominovaný: Rush
3rd Annual FOOL AWARDS - Nominácie!!!
najlepší film:
Gravity
Her
Prisoners
Rush
The Wolf of Wall Street
najlepšia réžia:
Alfonso Cuarón - Gravity
Denis Villeneuve - Prisoners
Martin Scorsese - The Wolf of Wall Street
Spike Jonze - Her
Steve McQueen - Twelve Years a Slave
pôvodný scenár:
Blue Jasmine
Her
Inside Llewyn Davis
Prisoners
Rush
adaptovaný scenár:
Blue Is the Warmest Color
Captain Phillips
The Great Gatsby
Twelve Years a Slave
The Wolf of Wall Street
herec v hlavnej úlohe:
Chiwetel Ejiofor - Twelve Years a Slave
Joaquin Phoenix - Her
Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street
Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club
Tom Hanks - Captain Phillips
herečka v hlavnej úlohe:
Adéle Exarchopoulos - Blue Is the Warmest Color
Brie Larson - Short Term 12
Cate Blanchett - Blue Jasmine
Rooney Mara - Side Effects
Sandra Bullock - Gravity
herec vo vedľajšej úlohe:
Daniel Bruhl - Rush
Jake Gyllenhaal - Prisoners
Jared Leto - Dallas Buyers Club
Jonah Hill - The Wolf of Wall Street
Michael Fassbender - Twelve Years a Slave
herečka vo vedľajšej úlohe:
Jennifer Lawrence - American Hustle
Julia Roberts - August: Osage County
Léa Seydoux - Blue Is the Warmest Color
Lupita Nyongo' - Twelve Years a Slave
Scarlett Johansson - Her
animovaný film:
The Croods
Frozen
Monsters University
kamera:
Captain Phillips
Gravity
Inside Llewyn Davis
Prisoners
Rush
výprava:
The Great Gatsby
Her
The Hobbit: The Desolation of Smaug
Twelve Years a Slave
Oz: The Great and Powerful
kostýmy:
American Hustle
Behind the Candelabra
The Great Gatsby
The Hunger Games: Catching Fire
Oz: The Great and Powerful
masky:
Behind the Candelabra
Dallas Buyers Club
The Hobbit: The Desolation of Smaug
mix a strih zvuku:
Captain Phillips
Gravity
Lone Survivor
Rush
Star Trek Into Darkness
strih:
Captain Phillips
Gravity
Lone Survivor
Rush
The Wolf of Wall Street
najlepšie obsadenie:
American Hustle
Escape Plan
Prisoners
Twelve Years a Slave
The Wolf of Wall Street
pieseň:
Let It Go - Frozen
The Moon Song - Her
Young and Beautiful - The Great Gatsby
hudba:
Gravity
The Great Gatsby
Her
Man of Steel
Rush
vizuálne efekty:
Gravity
The Hobbit: The Desolation of Smaug
Oblivion
Pacific Rim
Star Trek Into Darkness
digitálny výkon:
Benedict Cumberbatch - The Hobbit: The Desolation of Smaug
John Goodman - Monsters University
Nicolas Cage - The Croods
Oscar Nominees - Predictions
najlepší film:
1. Twelve Years a Slave
2. American Hustle
3. Gravity
4. Captain Phillips
5. The Wolf of Wall Street
6. Nebraska
7. Her
8. Dallas Buyers Club
9. Saving Mr. Banks
najlepšia réžia:
1. Alfonso Cuarón - Gravity
2. Steve McQueen - Twelve Years a Slave
3. David O. Russell - American Hustle
4. Paul Greengrass - Captain Phillips
5. Martin Scorsese - The Wolf of Wall Street
pôvodný scenár:
1. Her
2. American Hustle
3. Nebraska
4. Dallas Buyers Club
5. Inside Llewyn Davis
adaptovaný scenár:
1. Twelve Years a Slave
2. Philomena
3. The Wolf of Wall Street
4. Captain Phillips
5. Before Midnight
hlavný herec:
1. Chiwetel Ejiofor - Twelve Years a Slave
2. Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club
3. Tom Hanks - Captain Phillips
4. Bruce Dern - Nebraska
5. Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street
hlavná herečka:
1. Cate Blanchett - Blue Jasmine
2. Sandra Bullock - Gravity
3. Judi Dench - Philomena
4. Meryl Streep - August: Osage County
5. Emma Thompson - Saving Mr. Banks
vedľajší herec:
1. Jared Leto - Dallas Buyers Club
2. Michael Fassbender - Twelve Years a Slave
3. Barkhad Abdi - Captain Phillips
4. Daniel Bruhl - Rush
5. Bradley Cooper - American Hustle
vedľajšia herečka:
1. Lupita Nyong'o - Twelve Years a Slave
2. Jennifer Lawrence - American Hustle
3. June Squibb - Nebraska
4. Oprah Winfrey - The Butler
5. Julia Roberts - August: Osage County
kamera:
1. Gravity
2. Twelve Years a Slave
3. Nebraska
4. Prisoners
5. Inside Llewyn Davis
výprava:
1. The Great Gatsby
2. Twelve Years a Slave
3. Her
4. Saving Mr. Banks
5. The Wolf of Wall Street
kostýmy:
1. The Great Gatsby
2. Twelve Years a Slave
3. American Hustle
4. Saving Mr. Banks
5. The Butler
masky:
1. American Hustle
2. Dallas Buyers Club
3. The Lone Ranger
strih:
1. Gravity
2. Twelve Years a Slave
3. American Hustle
4. Captain Phillips
5. The Wolf of Wall Street
vizuálne efekty:
1. Gravity
2. Iron Man 3
3. The Hobbit: The Desolation of Smaug
4. Star Trek Into Darkness
5. Pacific Rim
zvuk:
1. Gravity
2. Captain Phillips
3. Lone Survivor
4. Iron Man 3
5. Twelve Years a Slave
strih zvuku:
1. Gravity
2. Captain Phillips
3. Lone Survivor
4. Rush
5. Monsters University
hudba:
1. Gravity
2. Twelve Years a Slave
3. The Book Thief
4. All is Lost
5. Saving Mr. Banks
pieseň:
1. Let It Go - Frozen
2. Young and Beautiful - The Great Gatsby
3. The Moon Song - Her
4. Ordinary Love - Mandela: Long Walk to Freedom
5. Sweeter Than Fiction - One Chance
animovaný film:
1. Frozen
2. The Croods
3. The Wind Rises
4. Monsters University
5. Ernest and Celestine
20th Screen Actors Guild Awards Nominees - Third Predictions
najlepšie obsadenie:
American Hustle
August: Osage Country
Captain Phillips
Twelve Years a Slave
The Wolf of Wall Street
najlepší herec v hlavnej úlohe:
Bruce Dern - Nebraska
Chiwetel Ejiofor - Twelve Years a Slave
Christian Bale - American Hustle
Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street
Robert Redford - All Is Lost
najlepšia herečka v hlavnej úlohe:
Amy Adams - American Hustle
Cate Blanchett - Blue Jasmine
Emma Thompson - Saving Mr Banks
Meryl Streep - August: Osage Country
Sandra Bullock - Gravity
najlepší herec vo vedľajšej úlohe:
Barkhad Abdi - Captain Phillips
James Gandolfini - Enough Said
Jared Leto - Dallas Buyers Club
Matthew McConaughey - Mud
Tom Hanks - Saving Mr Banks
najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe:
Jennifer Lawrence - American Hustle
June Squibb - Nebraska
Lupita Nyong'o - Twelve Years a Slave
Oprah Winfrey - Lee Daniels' The Butler
Sally Hawkins - Blue Jasmine
20th Screen Actors Guild Awards Nominees - Second Predictions
najlepšie obsadenie:
American Hustle
August: Osage Country
Captain Phillips
Lee Daniels' The Butler
Twelve Years a Slave
najlepší herec v hlavnej úlohe:
Bruce Dern - Nebraska
Chiwetel Ejiofor - Twelve Years a Slave
Hugh Jackman - Prisoners
Robert Redford - All Is Lost
Tom Hanks - Captain Phillips
najlepšia herečka v hlavnej úlohe:
Cate Blanchett - Blue Jasmine
Emma Thompson - Saving Mr. Banks
Judi Dench - Philomena
Meryl Streep - August: Osage Country
Sandra Bullock - Gravity
najlepší herec vo vedajšej úlohe:
Daniel Bruhl - Rush
James Gandolfini - Enough Said
Jared Leto - Dallas Buyers Club
Matthew McConaughey - Mud
Michael Fassbender - Twelve Years a Slave
najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe:
Jennifer Lawrence - American Hustle
June Squibb - Nebraska
Lupita Nyong'o - Twelve Years a Slave
Oprah Winfrey - Lee Daniels' The Butler
Sarah Paulson - Twelve Years a Slave
20th Screen Actors Guild Awards Nominees - First Predictions
najlepšie obsadenie:
American Hustle
August: Osage Country
Blue Jasmine
Lee Daniels' The Butler
Twelve Years a Slave
najlepší herec v hlavnej úlohe:
Bruce Dern - Nebraska
Chiwetel Ejiofor - Twelve Years a Slave
Leonardo DiCaprio - The Wolf of Wall Street
Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club
Robert Redford - All is lost
najlepšia herečka v hlavnej úlohe:
Amy Adams - American Hustle
Cate Blanchett - Blue Jasmine
Emma Thompson - Saving Mr. Banks
Kate Winslet - Labor Day
Meryl Streep - August: Osage Country
herec vo vedľajšej úlohe:
Daniel Bruhl - Rush
Jared Leto - Dallas Buyers Club
Matthew McConaughey - Mud
Michael Fassbender - Twelve Years a Slave
Tom Hanks - Saving Mr. Banks
herečka vo vedľajšej úlohe:
Jennifer Lawrence - American Hustle
Julia Roberts - August: Osage Country
Melissa Leo - Prisoners
Sally Hawkins - Blue Jasmine
Oprah Winfrey - Lee Daniels' The Butler
Oscarové predikcie 2014 - Round One
najlepší film:
1. Twelve Years a Slave
2. Gravity
3. American Hustle
4. Saving Mr. Banks
5. Nebraska
6. Her
7. Inside Llewyn Davis
8. August: Osage Country
9. Prioners
10. The Secret Life of Walter Mitty
najlepšia réžia:
1. Steve McQueen - Twelve Years a Slave
2. Alfonso Cuaron - Gravity
3. David O. Russell - American Hustle
4. Spike Jonze - Her
5. John Wells - August: Osage Country
2nd Annual FOOL AWARDS - Víťazi!
najlepší film:
Argo
Cloud Atlas
The Dark Knight Rises
Django Unchained
Les Misérables
najlepšia réžia:
Ben Affleck - Argo
Christopher Nolan - The Dark Knight Rises
Sam Mendes - Skyfall
Steven Spielberg - Lincoln
Quentin Tarantino - Django Unchained
pôvodný scenár:
Django Unchained
Looper
The Master
Moonrise Kingdom
Zero Dark Thirty
adaptovaný scenár:
Argo
The Hobbit: An Unexpected Journey
Life of Pi
Lincoln
Silver Linings Playbook
hlavný herec:
Bradley Cooper - Silver Linings Playbook
Daniel Day-Lewis - Lincoln
Denzel Washington - Flight
Hugh Jackman - Les Misérables
Joaquin Phoenix - The Master
hlavná herečka:
Emmanuelle Riva - Amour
Jennifer Lawrence - Silver Linings Playbook
Jessica Chastain - Zero Dark Thirty
Naomi Watts - The Impossible
Quvenzhané Wallis - Beasts of the Southern Wild
vedľajší herec:
Christoph Waltz - Django Unchained
Ezra Miller - The Perks of Being a Wallflower
Leonardo DiCaprio - Django Unchained
Philip Seymour Hoffman - The Master
Tommy Lee Jones - Lincoln
vedľajšia herečka:
Amy Adams - The Master
Anne Hathaway - Les Misérables
Emily Blunt - Looper
Judi Dench - Skyfall
Sally Field - Lincoln
animovaný film:
Brave
ParaNorman
Wreck-It-Ralph
kamera:
Django Unchained
Life of Pi
Lincoln
The Master
Skyfall
výprava:
Django Unchained
The Hobbit: An Unexpected Journey
Les Misérables
Life of Pi
Lincoln
kostýmy:
Anna Karenina
Django Unchained
The Hobbit: An Unexpected Journey
Les Misérables
Lincoln
masky:
Cloud Atlas
The Hobbit: An Unexpected Journey
Les Misérables
strih a mix zvuku:
The Avengers
The Dark Knight Rises
Django Unchained
The Impossible
Skyfall
strih:
Argo
Cloud Atlas
The Dark Knight Rises
Skyfall
Zero Dark Thirty
obsadenie:
The Dark Knight Rises
Django Unchained
The Expendables 2
Les Misérables
Moonrise Kingdom
pieseň:
Django - Django Unchained
Skyfall - Skyfall
Who Did That to You - Django Unchained
hudba:
Beasts of the Southern Wild
Cloud Atlas
The Dark Knight Rises
Django Unchained
The Hobbit: An Unexpected Journey
vizuálne efekty:
The Avengers
The Dark Knight Rises
The Hobbit: An Unexpected Journey
Life of Pi
Prometheus
digitálny herecký výkon:
Andy Serkis - The Hobbit: An Unexpected Journey
John C. Reilly - Wreck-It-Ralph
Seth MacFarlane - Ted
Oscarové predikcie - zvyšok - časť druhá!
najlepší adaptovaný scenár:
Vyhrá: Argo
Môže vyhrať: Lincoln (aj Silver Linings Playbook)
Oscar v Kocúrkove: Beasts of the Southern Wild
Mal by vyhrať: Beasts of the Southern Wild
Nemal by vyhrať: Lincoln
Mal byť nominovaný: The Perks of Being a Wallflower
najlepší pôvodný scenár:
Vyhrá: Django Unchained
Môže vyhrať: Zero Dark Thirty (aj Amour)
Oscar v Kocúrkove: Flight
Mal by vyhrať: Django Unchained
Nemal by vyhrať: Zero Dark Thirty
Mal byť nominovaný: Looper
vedľajšia herečka:
Vyhrá: Anne Hathaway - Les Misérabes
Môže vyhrať: Sally Field - Lincoln
Oscar v Kocúrkove: Helen Hunt - The Sessions
Mal by vyhrať: Anne Hathaway - Les Misérables
Nemal by vyhrať: Sally Field - Lincoln
Mal byť nominovaný: Nicole Kidman - The Paperboy
vedľajší herec:
Vyhrá: Christoph Waltz - Django Unchained
Môže vyhrať: Tommy Lee Jones - Lincoln (a vlastne ktokoľvek)
Oscar v Kocúrkove: Philip Seymour Hoffman - The Master
Mal by vyhrať: Christoph Waltz - Django Unchained
Nemal by vyhrať: Robert De Niro - Silver Linings Playbook
Mal byť nominovaný: Javier Bardem - Skyfall; Leonardo DiCaprio - Django Unchained
hlavná herečka:
Vyhrá: Jennifer Lawrence - Silver Linings Playbook
Môže vyhrať: Emmanuelle Riva - Amour
Oscar v Kocúrkove: Naomi Watts - The Impossible
Mal by vyhrať: Emmanuelle Riva - Amour
Nemal by vyhrať: Jessica Chastain - Zero Dark Thirty
Mal byť nominovaný: Marion Cotillard - Rust and Bone
hlavný herec:
Vyhrá: Daniel Day-Lewis - Lincoln
Môže vyhrať: Nikto, no ak predsalen niekto, tak to bude buď Hugh Jackman za Les Misérables, alebo Bradley Cooper za Silver Linings Playbook.
Oscar v Kocúrkove: Joaquin Phoenix - The Master
Mal by vyhrať: Hugh Jackman - Les Misérables
Nemal by vyhrať: Denzel Washington - Flight
Mal byť nominovaný: John Hawkes - The Sessions
najlepšia réžia:
Vyhrá: Steven Spielberg - Lincoln
Môže vyhrať: Ang Lee - Life of Pi
Oscar v Kocúrkove: Benh Zeitlin - Beasts of the Southern Wid
Mal by vyhrať: Benh Zeitlin - Beasts of the Southern Wild
Nemal by vyhrať: Steven Spielberg - Lincoln
Mal byť nominovaný: Tom Hooper - Les Misérables; Quentin Tarantino - Django Unchained
najlepší film:
Vyhrá: Argo
Môže vyhrať: Lincoln alebo Life of Pi
Oscar v Kocúrkove: Zero Dark Thirty
Mal by vyhrať: Les Misérables; Django Unchained
Nemal by vyhrať: Lincoln; Zero Dark Thirty
Mal byť nominovaný: Skyfall
Oscarové predikcie - zvyšok - časť prvá!
najlepší strih:
Vyhrá: Argo
Môže vyhrať: Lincoln
Oscar v Kocúrkove: Silver Linings Playbook
Mal by vyhrať: Life of Pi
Nemal by vyhrať: Lincoln
Mal byť nominovaný: Skyfall
najlepšia kamera:
Vyhrá: Skyfall
Môže vyhrať: Life of Pi
Oscar v Kocúrkove: Django Unchained
Mal by vyhrať: Life of Pi
Nemal by vyhrať: Anna Karenina
Mal byť nominovaný: Les Misérables
Najlepšia výprava:
Vyhrá: Life of Pi
Môže vyhrať: Anna Karenina
Oscar v Kocúrkove: The Hobbit: An Unexpected Journey
Mal by vyhrať: Les Misérables
Nemal by vyhrať: Anna Karenina
Mal byť nominovaný: Cloud Atlas
najlepší zvuk:
Vyhrá: Life of Pi
Môže vyhrať: Skyfall (môže ale vyhrať aj Les Misérables a Argo)
Oscar v Kocúrkove: Lincoln
Mal by vyhrať: Les Misérables
Nemal by vyhrať: Argo
Mal byť nominovaný: The Impossible
najlepší strih zvuku:
Vyhrá: Life of Pi
Môže vyhrať: Skyfall (môže vyhrať aj Argo)
Oscar v Kocúrkove: Zero Dark Thirty
Mal by vyhrať: Skyfall
Nemal by vyhrať: Zero Dark Thirty
Mal byť nominovaný: The Dark Knight Rises
najlepšia pieseň:
Vyhrá: Skyfall - Skyfall
Môže vyhrať: Everybody Needs A Best Friend - Ted
Oscar v Kocúrkove: Before My Time - Chasing Ice
Mal by vyhrať: Skyfall - Skyfall
Nemal by vyhrať: Suddenly - Les Misérables (ani Before My Time - Chasing Ice)
Mal byť nominovaný: Who Did That to You - Django Unchained
najlepšia hudba:
Vyhrá: Argo
Môže vyhrať: Life of Pi
Oscar v Kocúrkove: Anna Karenina
Mal by vyhrať: Life of Pi
Nemal by vyhrať: Argo
Mal byť nominovaný: Beasts of the Southern Wild
najlepší cudzojazyčný film:
Vyhrá: Amour
najlepší animovaný film:
Vyhrá: Wreck-It Ralph
Môže vyhrať: Brave
Oscar v Kocúrkove: ParaNorman
Mal by vyhrať: Wreck-It-Ralph; Pirates! Band of Misfits; Frankenweenie
Nemal by vyhrať: Brave
Mal byť nominovaný: /videl som iba nominované filmy/
(zvyšok zajtra)
2nd Annual FOOL AWARDS - Nominácie!
Hlasovania sa zúčastnili nasledovní užívatelia: moviefilm, Baxt, MrCreosote, Dadel, campix, O. Peta, Soundtrack, vander19, voresprut, HUMOOOO, aeon, ambron, CarloRizzi, Dreadd, RasputincZ, Matros
Nedali o sebe vedieť: row, Danny F., Listeroman, tormento, xxSmoldaxx, Ernia
Kto chce hlasovať nabudúce, nech sa mi hlási do pošty. :)
Tu sú výsledné nominácie:
najlepší film:
Argo
Cloud Atlas
The Dark Knight Rises
Django Unchained
Les Misérables
najlepšia réžia:
Ben Affleck - Argo
Christopher Nolan - The Dark Knight Rises
Sam Mendes - Skyfall
Steven Spielberg - Lincoln
Quentin Tarantino - Django Unchained
pôvodný scenár:
Django Unchained
Looper
The Master
Moonrise Kingdom
Zero Dark Thirty
adaptovaný scenár:
Argo
The Hobbit: An Unexpected Journey
Life of Pi
Lincoln
Silver Linings Playbook
hlavný herec:
Bradley Cooper - Silver Linings Playbook
Daniel Day-Lewis - Lincoln
Denzel Washington - Flight
Hugh Jackman - Les Misérables
Joaquin Phoenix - The Master
hlavná herečka:
Emmanuelle Riva - Amour
Jennifer Lawrence - Silver Linings Playbook
Jessica Chastain - Zero Dark Thirty
Naomi Watts - The Impossible
Quvenzhané Wallis - Beasts of the Southern Wild
vedľajší herec:
Christoph Waltz - Django Unchained
Ezra Miller - The Perks of Being a Wallflower
Leonardo DiCaprio - Django Unchained
Philip Seymour Hoffman - The Master
Tommy Lee Jones - Lincoln
vedľajšia herečka:
Amy Adams - The Master
Anne Hathaway - Les Misérables
Emily Blunt - Looper
Judi Dench - Skyfall
Sally Field - Lincoln
animovaný film:
Brave
ParaNorman
Wreck-It-Ralph
kamera:
Django Unchained
Life of Pi
Lincoln
The Master
Skyfall
výprava:
Django Unchained
The Hobbit: An Unexpected Journey
Les Misérables
Life of Pi
Lincoln
kostýmy:
Anna Karenina
Django Unchained
The Hobbit: An Unexpected Journey
Les Misérables
Lincoln
masky:
Cloud Atlas
The Hobbit: An Unexpected Journey
Les Misérables
strih a mix zvuku:
The Avengers
The Dark Knight Rises
Django Unchained
The Impossible
Skyfall
strih:
Argo
Cloud Atlas
The Dark Knight Rises
Skyfall
Zero Dark Thirty
obsadenie:
The Dark Knight Rises
Django Unchained
The Expendables 2
Les Misérables
Moonrise Kingdom
pieseň:
Django - Django Unchained
Skyfall - Skyfall
Who Did That to You - Django Unchained
hudba:
Beasts of the Southern Wild
Cloud Atlas
The Dark Knight Rises
Django Unchained
The Hobbit: An Unexpected Journey
vizuálne efekty:
The Avengers
The Dark Knight Rises
The Hobbit: An Unexpected Journey
Life of Pi
Prometheus
digitálny herecký výkon:
Andy Serkis - The Hobbit: An Unexpected Journey
John C. Reilly - Wreck-It-Ralph
Seth MacFarlane - Ted
Víťazi budú vyhlásení počas oscarovej noci a budem ich priebežne písať do Oscarovej diskusie tu na čsfd v poradí kategórii rovnako, ako budú vyhlásené jednotlivé kategórie na Oscaroch. Kategórie, ktoré Oscar nemá (obsadenie, digitálny výkon), budú vyhlásené počas oscarového červeného koberca...
Najlepšie kostýmy
Najlepšie kostýmy. Ja osobne si túto kategóriu rád premenúvam na kategória, v ktorej majú šancu uspieť príbehovo deravé, no na pohľad krásne filmy. Keď sa pozrieme na víťazov z predošlých rokov (okrem toho minulého, kedy vyhral vizuálne nie až tak pôsobivý The Artist), je tomu skutočne tak - Alice in Wonderland, The Young Victoria, či The Duchess skutočne dieru do histórie kinematografie nespravili (a ani nespravia), no nádherné kostýmy im uprieť nemožno. Tento rok máme medzi nomináciami hneď tri takéto filmy - Anna Karenina, Mirror Mirror a Snow White and the Huntsman. Zvyšné dva filmy - Lincoln a Les Misérables sú v nomináciach len do počtu, aj keď kostýmy toho druhého sú skutočne nádherné. Ktorý z troch najväčších kandidátov vyhrá, je otázne. Povedal by som, že vyhrá adaptácia slávneho ruského diela, keďže kostyméri z celého sveta sú z jej kostýmov nadšený, ale neprekvapil by som sa ani výhre Mirror Mirror. Jej kostymérka zomrela (čo je pre Akadémiu dostatočný dôvod ju oceniť), no jej kostýmy naozaj nemajú chybu.
Vyhrá: Anna Karenina
Môže vyhrať: Mirror Mirror
Oscar v Kocúrkove: Lincoln
Mal by vyhrať: Mirror Mirror
Nemal by vyhrať: Lincoln
Mal byť nominovaný: Moonrise Kingdom
Najlepšie masky a vlasy
Tak najprv všetkých zdvihol zo stoličiek fakt, že Cloud Atlas sa nedostal ani do užšieho výberu a teraz všetkých zdvíha zo stoličiek absencia Lincolna medzi nomináciami. No podstate sa tieto nominácie dali očakávať. Hitchcock si volal o túto nomináciu už od momentu, čo sa objavila prvá fotka, aj keď jeho maskérske výkony sú, dovolím si povedať, rozpačité. Na výhru to myslím (a zároveň dúfam) nebude. Hobit, ktorý má zo všetkých nominovaných najvýraznejšie masky má rovnaký problém, ako minulý rok nominovaný Harry Potter. Masiek má vo filme požehnane, no pri takom množstve nie sú niektoré masky nevydarené. A tak z nominácii jediná zaslúžená putovala k Les Misérables. Masiek je vo filme viac, ako dosť, aj keď nie sú až také výrazné, za to sú o to vydarenejšie. Žiaľ, táto kategória je vždy vyhradená pre prostetické a exhibicionistické kúsky, preto si miesto na poličke môže robiť maskérsky tím Hobita.
Vyhrá: The Hobbit: An Unexpected Journey
Môže vyhrať: Les Misérables
Oscar v Kocúrkove: - (výhra každého je možná)
Mal by vyhrať: Les Misérables
Nemal by vyhrať: Hitchcock
Mal byť nominovaný: The Impossible
Najlepšie vizuálne efekty
Tohtoročné oscarové nominácie v kategórii vizuálnych efektov sú dosť rozpačité. Na jednej strane máme skutočne bravúrne efekty Life of Pi, či Snow White and the Huntsman, na strane druhej rozpačité efekty The Avengers a Hobita. A niekde uprostred stoja nevýrazné efekty Prometheusa. Fanúšikovia Cloud Atlas začali bedákať nad jeho absenciou medzi nominovanými a fanúšikovia Batmana si pýtajú vysvetlenie pre absenciu The Dark Knight Rises. Čo sa týka víťazstva, pri zdravom rozume Akademikov, musí vyhrať Life of Pi, no nebuďme prekvapení, ak vyhrajú mágovia z tímu WETA, ktorí majú tento rok hneď dve želiezka v ohni (Hobit a Avengers). A pozor aj na nenápadnú Snehulienku!
Vyhrá: Life of Pi
Môže vyhrať: The Hobbit: An Unexpected Journey
Oscar v Kocúrkove: Prometheus
Mal by vyhrať: Life of Pi
Nemal by vyhrať: The Hobbit: An Unexpected Journey
Mal byť nominovaný: The Dark Knight Rises
85th Annual Academy Awards Pre-Last (First) Predictions
best picture:
1. Argo
2. Lincoln
3. Zero Dark Thirty
4. Les Misérables
5. Life of Pi
6. Silver Linings Playbook
7. Django Unchained
8. Beasts of the Southern Wild
9. Moonrise Kingdom
10. Skyfall
directing:
1. Ben Affleck - Argo
2. Steven Spielberg - Lincoln
3. Kathryn Bigelow - Zero Dark Thirty
4. Tom Hooper - Les Misérables
5. Ang Lee - Life of Pi
original screenplay:
1. Moonrise Kingdom
2. Zero Dark Thirty
3. Django Unchained
4. Amour
5. Looper
adapted screenplay:
1. Lincoln
2. Silver Linings Playbook
3. Argo
4. Life of Pi
5. The Perks of Being a Wallflower
animated feature:
1. Frankenweenie
2. Brave
3. Wreck-It-Ralph
4. ParaNorman
5. Rise of the Guardians
leading actor:
1. Daniel Day-Lewis - Lincoln
2. Hugh Jackman - Les Misérables
3. Denzel Washington - Flight
4. Bradley Cooper - Silver Linings Playbook
5. John Hawkess - The Sessions
leading actress:
1. Jessica Chastain - Zero Dark Thirty
2. Jennifer Lawrence - Silver Linings Playbook
3. Marion Cotillard - Rust and Bone
4. Naomi Watts - The Impossible
5. Emmanuelle Riva - Amour
supporting actor:
1. Tommy Lee Jones - Lincoln
2. Philip Seymour Hoffman - The Master
3. Alan Arkin - Argo
4. Robert De Niro - Silver Linings Playbook
5. Christoph Waltz - Django Unchained
supporting actress:
1. Anne Hathaway - Les Misérables
2. Sally Field - Lincoln
3. Maggie Smith - The Best Exotic Marigold Hotel
4. Helen Hunt - The Sessions
5. Nicole Kidman - The Paperboy
cinematography:
1. Life of Pi
2. Skyfall
3. Lincoln
4. Les Misérables
5. Django Unchained
production design:
1. Les Misérables
2. Lincoln
3. Cloud Atlas
4. Anna Karenina
5. Life of Pi
costume design:
1. Les Misérables
2. Anna Karenina
3. Lincoln
4. Snow White and the Huntsman
5. Mirror Mirror
makeup:
1. The Hobbit: An Unexpected Journey
2. Lincoln
3. Les Misérables
film editing:
1. Lincoln
2. Argo
3. Zero Dark Thirty
4. Les Misérables
5. Skyfall
visual effects:
1. Life of Pi
2. The Avengers
3. The Hobbit: An Unexpected Journey
4. Prometheus
5. Cloud Atlas
sound mixing:
1. Zero Dark Thirty
2. Skyfall
3. Les Misérables
4. The Avengers
5. Prometheus
sound editing:
1. The Avengers
2. Skyfall
3. Zero Dark Thirty
4. Life of Pi
5. Prometheus
score:
1. Life of Pi
2. Lincoln
3. Argo
4. Cloud Atlas
5. Beasts of the Southern Wild
song:
1. Skyfall - Skyfall
2. Suddenly - Les Misérables
3. Still Alive - Paul Williams Still Alive
4. Touch the Sky - Brave
5. Pi's Lullaby - Life of Pi