Interprètes
Alena Vránová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Kinoautomat: Člověk a jeho dům (1967)
Byl jednou jeden dům (1974) (série)
La Princesse orgueilleuse (1952)
Svatopluk Beneš
Autriche-Hongrie
Meilleurs films :
Sňatky z rozumu (1968) (série)
Le Brave Soldat Svejk (1956)
Lucerna (1967) (téléfilm)
Karel Augusta
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Vrchní, prchni! (1980)
Chronique Morave (1968)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Jaroslava Kretschmerová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
S čerty nejsou žerty (1984)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Vrchní, prchni! (1980)
Jiří Helekal
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Ženy v pokušení (2010)
Revival (2013)
Angelika (2007) (pièce de théâtre filmée)
Jitka Zelenková
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Kopytem sem, kopytem tam (1988)
Karel Svoboda 65 (2004) (concert)
Karel Gott v Lucerně (1982) (concert)
František Ringo Čech
Protectorat de Bohême-Moravie
Meilleurs films :
Dívčí válka (1991) (pièce de théâtre filmée)
Dvacet let Olympicu (1983) (concert)
Jak svět přichází o básníky (1982)
Jiřina Bohdalová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Dům na nebesích (1984) (pièce de théâtre filmée)
Těžká Barbora (1960) (pièce de théâtre filmée)
Pohádky pod sněhem (1985)
Jaroslava Obermaierová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Un marteau pour les sorcières (1969)
Lucerna (1967) (téléfilm)
Jana Drbohlavová
Protectorat de Bohême-Moravie
Meilleurs films :
Charleyova teta (1969) (pièce de théâtre filmée)
Vajíčko (1968) (téléfilm)
Sur la comète (1970)
Jiří Lír
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Amadeus (1984)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
L'Incinérateur de cadavres (1968)
Tomáš Töpfer
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Záhada (2011) (pièce de théâtre filmée)
Blboun (2001) (pièce de théâtre filmée)
Brouk v hlavě (2020) (pièce de théâtre filmée)
Miloš Zavřel
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Orfeus v podsvětí (1980) (téléfilm)
Krásná Helena (1973) (téléfilm)
Tabákový kapitán (1984) (téléfilm)
Dalimil Klapka
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku (1981)
La Fille sur le balai (1971)
Saturnin (1994)
Josef Laufer
France
Meilleurs films :
Páni kluci (1975)
Les Lampes à pétroles (1971)
Dvacet let Olympicu (1983) (concert)
Iva Janžurová
Protectorat de Bohême-Moravie
Meilleurs films :
Ikarův pád (1977) (téléfilm)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Ubohý pan Kufalt (1981) (téléfilm)
Stella Zázvorková
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Terrier Intime (1999)
Těžká Barbora (1960) (pièce de théâtre filmée)
Kolya (1996)
Jiří Sovák
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Světáci (1969)
Kolya (1996)
Svatopluk Skopal
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Cyrano z Bergeracu (1986) (pièce de théâtre filmée)
Případy 1. oddělení (2014) (série)
Gazdina roba (1992) (pièce de théâtre filmée)
Carmen Mayerová
Empire allemand
Meilleurs films :
L'Incinérateur de cadavres (1968)
Krvavá svatba (1987) (pièce de théâtre filmée)
Smutek sluší Elektře (1991) (pièce de théâtre filmée)