Acteurs·trices
Jiřina Švorcová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (téléfilm)
Radúz a Mahulena (1959) (téléfilm)
Král Šumavy (1959)
Jarmila Švehlová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Všichni moji blízcí (1999)
Panoptikum Města pražského (1987) (série)
Lékaři (1988) (téléfilm)
Milan Jedlička
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Vive la république ! (1965)
Břetislav a Jitka (1974) (téléfilm)
L'accusé (1964)
Andrea Čunderlíková
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
La Fin du bedeau (1968)
Lístek do památníku (1975) (téléfilm)
Viktor Veliký (1988) (téléfilm)
Zdeněk Řehoř
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Cyrano z Bergeracu (1986) (pièce de théâtre filmée)
Sňatky z rozumu (1968) (série)
Dnes naposled (1958)
Tomáš Töpfer
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Záhada (2011) (pièce de théâtre filmée)
Blboun (2001) (pièce de théâtre filmée)
Brouk v hlavě (2020) (pièce de théâtre filmée)
Ivan Pokorný
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Amadeus (1984)
Vrchní, prchni! (1980)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Otakar Brousek st.
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Cyrano z Bergeracu (1986) (pièce de théâtre filmée)
Král Krysa (1979) (pièce de théâtre filmée)
Muž v pozadí (1995) (série)
Jaroslava Obermaierová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Un marteau pour les sorcières (1969)
Lucerna (1967) (téléfilm)
Lubomír Kostelka
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Těžká Barbora (1960) (pièce de théâtre filmée)
Balada z hadrů (1960) (pièce de théâtre filmée)
Chronique Morave (1968)
Josef Somr
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Hamlet (1986) (pièce de théâtre filmée)
Naši furianti (1983) (pièce de théâtre filmée)
Tažní ptáci (1983) (téléfilm)
František Vicena
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
S čerty nejsou žerty (1984)
Poslední dopis (1973) (téléfilm)
Naděje (1963)
Jiří Havel
Protectorat de Bohême-Moravie
Meilleurs films :
Poslední dopis (1973) (téléfilm)
Královský život otroka (1992) (téléfilm)
Lokis (1986) (téléfilm)
Miroslav Nohýnek
Protectorat de Bohême-Moravie
Meilleurs films :
Poslední dopis (1973) (téléfilm)
Muž v pozadí (1995) (série)
Signum laudis (1980)
Antonín Hardt
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Případy 1. oddělení (2014) (série)
Ubohý pan Kufalt (1981) (téléfilm)
Král Krysa (1979) (pièce de théâtre filmée)
Václav Mareš
Protectorat de Bohême-Moravie
Meilleurs films :
Vrchní, prchni! (1980)
Zlatí úhoři (1979) (téléfilm)
Le Château des Carpathes (1981)
Ladislav Kazda
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Ďáblova past (1961)
Roméo, Juliette et les ténèbres (1959)
Naděje (1963)
Bohuš Pastorek
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Chronique Morave (1968)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (pièce de théâtre filmée)
Válka vypukne po přestávce (1978) (pièce de théâtre filmée)
Jaroslav Kotrba
Meilleurs films :
Královská hra (1980) (téléfilm)
Lásky mezi kapkami deště (1979)
Tajemství Ocelového města (1978)
Věra Koktová
Tchécoslovaquie
Meilleurs films :
Le Brave Soldat Svejk (1956)
Noc pastýřů (1993) (téléfilm)
La Longue Route (1948)