Récompenses
- gagnant
- Nomination
Robert Awards (Danish Film Awards)
-
2023 -
La Dernière Nuit de Lise Broholm (2021)
(Best Danish Film) -
2022 -
Pagten (2021)
(Best Danish Film) -
2020 -
Deliver Us (2019)
(Best Danish Television Series) -
2018 -
Norskov, dans le secret des glaces (2015)
(Best Danish Television Series) -
2018 -
Rita (2012)
(Best Danish Television Series) -
2016 -
Rita (2012)
(Best Danish Television Series) -
2015 -
Stille hjerte (2014)
(Best Danish Film) -
2015 -
Baby (2014)
(Best Short Fiction/Animation) -
2015 -
Stille hjerte (2014)
(Audience Award) -
2014 -
Rita (2012)
(Best Danish Television Series) -
2013 -
Rita (2012)
(Best Danish Television Series) -
2010 -
Ønskebørn (2009)
(Best Documentary Short) -
2010 -
Får (2009)
(Best Long Fiction/Animation) -
2010 -
Bobby (2009)
(Best Long Fiction/Animation) -
2007 -
Blodsøstre (2006)
(Best Long Fiction/Animation)
Zlín Film Festival
-
2017 -
Heartstone - Un été islandais (2016)
(The Europe Award - Best European First Film)
Producteur
Films | |
---|---|
2024 |
Rom |
2023 |
Camino |
2021 |
La Dernière Nuit de Lise Broholm |
Pagten |
|
2016 |
Heartstone - Un été islandais |
2015 |
Det vita folket |
2014 |
Obietnica |
Stille hjerte |
|
2011 |
Værelse 304 |
2009 |
Bobby |
Séries | ||
---|---|---|
2020 |
Rita |
|
Le Chaos (S05E08) |
||
Le Lac (S05E07) |
||
Les Limites (S05E06) |
||
plus d'épisodes (5) | ||
2019 |
Deliver Us |
|
Episode 8 (E08) |
||
Episode 7 (E07) |
||
Episode 6 (E06) |
||
plus d'épisodes (5) | ||
2017 |
Rita |
|
Home sweet home (S04E08) |
||
Une histoire de famille (S04E07) |
||
Souvenirs d'enfance (S04E06) |
||
plus d'épisodes (5) | ||
2015 |
Hjørdis |
|
I rampelyset (E04) |
||
Prinsessen (E03) |
||
Gruppen (E02) |
||
Gæsten (E01) |
||
Norskov, dans le secret des glaces |
||
Rita |
||
Le Test (S03E08) |
||
Le Leader (S03E07) |
||
Chute libre (S03E06) |
||
plus d'épisodes (5) | ||
2013 |
Rita |
|
Mauvaises herbes (S02E08) |
||
Modèle à suivre (S02E07) |
||
Mon premier amour (S02E06) |
||
plus d'épisodes (5) | ||
2012 |
Rita |
|
La Mère (S01E08) |
||
La Princesse (S01E07) |
||
L'Hypocrite (S01E06) |
||
plus d'épisodes (5) |
Documentaires | |
---|---|
2009 |
Ønskebørn |
2006 |
Afghan Muscles |
The Prize of the Pole |
Courts métrages | |
---|---|
2014 |
Baby |
2013 |
Hvor lyset kommer ind |
2009 |
Får |
2008 |
Vi der blev tilbage |
2006 |
Blodsøstre |